4 mins read

Potovanje z dojenčkom in najpomembnejše stvari

Preberi spodaj, česa ne smeš pozabiti, kadar greš na potovanje z dojenčkom.

Potovanje z dojenčkom in spanje

VOZIČEK S KOŠARO

Preden se odpravite na izlet ali potovanje z dojenčkom, se pozanimajte, ali ima vaša nastanitev možnost izposoje otroške posteljice. Če se vaš dojenček še vedno vozi v vozičku s košaro, je to lahko alternativa posteljici. Če boste na pot vzeli svojo posteljico, upoštevajte prostor, ki vam ga bo vzela posteljica v prtljažniku. Upoštevajte tudi, da boste morali posteljico sami sestaviti, zato čas prihoda ni najbolj optimalen takrat, ko otrok že spi in ga bo potrebno prestavljati. Pri prestavljanju spečega dojenčka je meni najbolj pomagala odejica z ročaji Snugllebundl.

Potovanje z dojenčkom

NOSILKA

Boste veliko hodili, tam kjer z vozičkom ne boste prišli zraven? Predlagam, da s seboj vzamete nosilko. Obstajajo tudi take potovalne, ki zavzamejo zelo malo prostora (npr Boba air). Če nosilke še nimate in če je še nikoli niste sprobali, predlagam, da najprej naredite slednje. Obstajajo brezplačna svetovanja, nosilko si pa lahko tudi sposodite in tako ugotovite, katera najbolj paše vam in vašemu dojenčku. Alternativa nosilki so trakovi za nošenje, katere lahko uporabljate že od rojstva naprej (nosilko lahko namreč začnemo uporabljati šele, ko otrok začne sam držati glavico in ga imamo lahko v pokončnem položaju).

Potovanje z dojenčkom in igračka

Ima vaš malček priljubljeno igračko, ninico, dekico ali dudo, brez katere ne more zaspati? Če jo boste pozabili doma, vas to lahko stane mirnega spanca in vam oteži uspavanje. Predlagam, da kupite 2 enaki igrački, tako da bo ena vedno na voljo doma (tudi za takrat, ko se boste vrnili s potovanja, ker bo čista čakala v postelji), druga pa bo vedno pripravljena v nahrbtniku za na pot. Če vaš dojenček uporablja dudo, priporočam, da imate škatlico za shranjevanje, ki je obenem tudi lonček za sterilizacijo. Mi smo imeli tak lonček znamke Difrax, vanj pa sta šli naenkrat 2 dudi.

Potovanje z dojenčkom

Potovanje z dojenčkom zdravila in nega

ZDRAVILA

Ali se vaš dojenček ob spremembah težko pomiri? Predlagam koroške vetrovne kapljice. Lahko se zgodi, da bo vaš malček na potovanju zbolel. S seboj vedno vzemite osnovna zdravila! Če bo vaš malček zakuhal ponoči, ne boste imeli časa še iskati dežurne lekarne v tujem kraju. Torej s seboj vzemite nekaj za zbijanje vročine (Calpol, svečke), vitamine (D vitamin) in probiotike (npr BioGaia). Za primer bolečega izraščanja zobkov vzemite gel za dlesni (npr Dentinox ali Calgel). Ne pozabite na grizalo. Priporočam takega z gelom, ki ga lahko daš v zmrzovalnik.

Potovanje z dojenčkom – zdravila in nega dojenčka

Za razne rane, opekline, imejte s seboj obliže, Bepanthen, razkužilne robčke. Jaz vedno vzamem tudi fiziološko raztopino in babyvac za čiščenje noska, po izkušnjah gre najhitreje kar z usti. Če boste veliko v naravi, imejte s seboj tudi sprej proti klopom (in komarjem), predlagam Zanzi sprej, ter nekaj za po piku. In pa seveda zdravstveno izkaznico, ter kartico o dodatnem zavarovanju, če se odpravljate v tujino. O naši celotni potovalni lekarni si lahko prebereš tukaj.

PREVIJALNA TORBA

Ko postaneš mama se lahko od svoje torbice za nekaj časa kar posloviš. Na pot z dojenčkom boš vedno vzela previjalno torbo, saj bo v njej vse, kar tvoj dojenček potrebuje. Od torbice 2 s pleničkami, do rezervnih oblačil in igračk. Na potovanju jo vsak dan samo dopolniš s pleničkami in oblačili. Če pri nakupu vozička zraven nisi dobila torbe, bodi pozorna, da se bo torba z lahkoto vozila na vozičku in da bo praktična pri odpiranju, takrat ko boš imela dojenčka v eni roki in torbo v drugi. Jaz sem torbo dobila zraven vozička, ko pa je hči shodila, sem torbo zamenjala za nahrbtnik. Tako sem imela vedno obe roki prosti za lovljenje moje malčice.

Je tvoj otrok že malček? Tukaj si preberi, česa ne smeš pozabiti, kadar greš z njim na potovanje.